Karantiną pasitinka su baime prarasti vaikų ir darbo pinigus

Nuo šeštadienio įvedus visuotinį karantiną Lietuvoje vėl bent kelioms savaitėms įsivyrauja nežinomybė. Skirtingų visuomenės grupių atstovai teigia, kad situacija kuo toliau, tuo labiau panašėja į tai, kas vyko pavasarį, ir gana kritiškai vertina kai kuriuos valdžios sprendimus. Jų nuotaikos įvairios, tačiau išvada viena – dabar labiau nei bet kada reikia žmonių sąmoningumo.

TV3 Nuotrauka

Kol kas numatyta, jog karantino metu nedirba barai, kavinės, restoranai, kino teatrai, muziejai, pamokos vyresniesiems moksleiviams ir studentams vyksta nuotoliniu būdu.

Vos Vyriausybei paskelbus apie naujausius ribojimus, reakcijų susilaukta įvairių – vieni aršiai kritikavo Vyriausybės sprendimus ir vadino juos pertekliniais, kiti gyrė už tai, kad pagaliau buvo imtasi realių veiksmų viruso plitimui suvaldyti.

Tad visuotiniam karantinui prasidėjus, tv3.lt pasidomėjo, kokiomis nuotaikomis jį pasitinka Lietuvos gyventojai ir kaip gi jiems pavyksta susigyventi su kurį laiką nematytais apribojimais.

Tėvai baiminasi dėl poveikio emocinei vaikų sveikatai

Lietuvos tėvų forumo (LTF) tarybos narė Indrė Pavinkšnienė tv3.lt pasakoja jau susidariusi nuomonę, kad ateinančios savaitės daugeliui šalies šeimų bus tikrai sudėtingos. Tam esą daugiausia įtakos turės būtent privalomas nuotolinis mokymas.

„Kai kurie tėvai dirbs nuotolyje, kai kuriems tenka derinti darbą iš namų ir iš ofiso.

Tai tėvams automatiškai, derinimas tarp darbo ir namų yra sudėtingas. Pradinukams, ir ne tik jiems, yra sudėtinga su tomis nuotolinėmis pamokomis. Ir tas derinimas tėvams, kad jie turi būti namuose ir kaip mokytojai, ir savo darbines pareigas atlikti. Būti ir tėčiu, ir mama. Nerimas yra tikrai didelis“, –aiškina tėvų forumo atstovė.

Pilnas straipsnis

Leave a Comment